Vēsture

Festivāls “Prozas lasījumi” kopš 1995. gada notiek decembra sākumā. Tas ir ikgadējs pasākums, kurš no neliela lasījumu vakara Andreja Upīša dzimšanas dienas atcerei ir pārtapis vairāku dienu prozas festivālā, kura laikā dažādos pasākumos ar savu jaunāko darbu vai to fragmentu lasījumiem uzstājas dažādu paaudžu Latvijas rakstnieki un viesautori no citām Eiropas valstīm. “Prozas lasījumi” laika gaitā kļuvuši par radošu tikšanās vietu autoriem un lasītājiem, kā arī nozīmīgu atskaites punktu pašmāju rakstniecībā, ļaujot apzināties nozares nepārtrauktu attīstību un aktualitāti Latvijas kultūrtelpā.
 
No 2004. līdz 2015. gadam “Prozas lasījumu” rīkošanu uzņēmās Latvijas Literatūras centrs, bet kopš 2016. gada festivāls notiek Latvijas Rakstnieku savienības paspārnē.
 

Partneri un atbalstītāji

Starptautisko literatūras festivālu “Prozas lasījumi 2019” organizē Latvijas Rakstnieku savienība kopā ar partneriem tv raidījumu “Literatūre”, Starptautisko Ventspils rakstnieku un tulkotāju māju, Ziemeļu ministru padomes biroju Latvijā, “Rīgas Satiksmi”, Latvijas PEN, interneta žurnālu “Satori”, Latvijas Mākslas akadēmiju, Mākslas staciju “Dubulti”, Jaunā teātra institūtu, ISSP un konTEKSTS. Festivālu atbalsta Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, programma “Latvijai 100”, Japānas fonds, Japānas vēstniecība, Igaunijas vēstniecība un “Baltic Bonsai Park”. 
 
 

Organizē

Organizē:

Atbalsts

Atbalsta: