top of page

Rakstnieki uz delnas

28. novembrī, no plkst. 12.00 Rakstniecības un mūzikas muzeja (turpmāk – RMM) kultūrtelpā “Tintnīca” prozas lasījumu festivāla laikā notiks pasākums “Rakstnieki uz delnas”. Visas dienas garumā dažādi latviešu rakstnieki strādās “Tintnīcā”, bet plkst. 18.00 tiksimies rakstnieku sarunās.


Interesenti ir gaidīti visas dienas garumā, lai vērotu rakstnieka darba dienu, kafijas pauzēs, kuras plānotas reizi stundā, būs iespēja rakstniekiem uzdot jautājumus un aprunāties. Strādājošu rakstnieku netraucēt.


Šī gada Prozas lasījumu festivāla tēma ir “Profesija – rakstnieks”. “Ja jau reiz profesija, tātad rakstnieks "strādā". Kā strādā? Okeāna krastā, protams! Viņš ilgi veras saulrietā, tad drudžaini steidz pierakstīt nupat prātā ienākušās ģeniālās rindas datorā vai piezīmju kladē. Iespējams, turpat okeāna krastā ir arī rakstāmgalds. Varbūt plašu atskaņotājs. Vēl iespējams, ka šādi ar Latvijas rakstniekiem nav atgadījies. Varbūt viņi/viņas ar uz gurna uzsēdinātu divgadnieku vāc pa grīdu izmētātu lego un raksta domās. Tikai sapņo par rakstīšanu pļavā, uz rūtainas piknika segas, apkārt zum kukainīši. Vai arī tad tā skaitās "strādāšana"? Vai rakstnieku darbs mērāms brīžos, kad viņi raksta? Cik daudz viņiem vajadzētu uzrakstīt, lai tas būtu darbs?” izsakās rakstniece Laura Vinogradova.


Uz kopīgu darba dienu tiksies rakstnieki Vilis Kasims, Laura Vinogradova, Māris Bērziņš, Dace Rukšāne, Osvalds Zebris, Evija Gulbe, Zane Zusta, un Oskars Vizbulis. Apmeklētājiem būs iespēja vērot, kā rakstnieki strādā – vai viņi rakstīs, lūkosies pa logu, izstaipīsies, ēdīs, vai pat piedzīvos emocijas līdzīgas saviem varoņiem.


“Rakstnieki uz delnas” ir unikāla iespēja gan literatūras mīļotājiem, gan tiem, kas interesējas par radošo procesu, iegūt dziļāku izpratni par rakstnieku darbu un ikdienu. Vai rakstnieku darbs tiešām ir tikai tas, ko viņi uzraksta? Vai tas ietver arī sapņošanu, pārdomas, un dzīves ikdienu?
Comments


bottom of page